تلفن : 38947-021

انواع ماکروویو 

حتما برای شما هم سوال شده که ماکروویو تهیه کردیم کجا بزاریم ؟ چه فضایی مورد نیاز هستش ؟ در ادامه این همه سوالات ماکروویو های به سه دسته تقسیم میشوند : ماکروویو رومیزی - بالا اجاقی - توکار 

1 - ماکروویو رومیزی :

 یکی از ریج ترین مدل های ماکروویو مدل رومیزی هستش که بسیار هم طرفدار دارد ، البته مهم ترین موردی که باید در نظر بگیرید فضایی است که اشغال میکند ، که در منزلتون اگر جا برای ماکروویو روکیزی دارید بهترین گزینه هستش و هزینه هم مقدور و بصرفه میباشد ؛ و همچنین مراحل نصب بسیار راحت و ساده ای دارد که تنها فقط باید جای آن مشخص شده باشید و فضای کافه وجود داشته باشید و بعد از آن تنها به یک پریز برق نیاز دارید و اگر تمامی این موارد و شرایط را دارید بترین گزینه برای خرید میباشد.

2- ماکروویو بالا اجاقی : 

اما ماکروویو های بالا اجاقی در بالا اجاق گاز نصب میگردد ، و همچنین به این ترتیبب فضای گاز و یا فضای کابیت را اشغال میکند ، و با خرید این مدل شما در محدودیت فضاقرار دارید ، و به گونه ای است که جای هود را اشغال میکند و عملا میتوان گفت دوکاره هستش ؛ و اما این هم در نظر بگیرید از ماکروویو های رو میزی گران تر و نصب آن هم کار ساده ای نیست و باید از یک نصاب ماهر کمک بگیرید و همانطور که متوجه هستید امکان جابجایی وجود ندارد .

3 - ماکروویو توکار : 

مایکروویوهای توکار هم همانطور که از اسم‌شان می‌شود فهمید به صورت توکار در کابینت‌ها قرار می‌گیرند و به این ترتیب فضای سطحی کمتری اشغال می‌کنند؛ هرچند به‌ هر حال فضای داخل کابینت را اشغال می‌کنند. این نوع از مایکروویوها هم نصب آسانی ندارند، ثابت هستند و قیمت‌شان هم از دو نوع دیگر بیشتر است.

نکاتی که باید پیش از خرید مایکروویو بدانید

اندازه

هنگام خرید مایکروویو باید دقت کنید دستگاهی را انتخاب کنید که هم پاسخگوی نیاز شما در پخت‌وپز باشد و هم با فضایی که در اختیار دارید تناسب داشته باشد. در خرید ماکروفرهای رومیزی می‌توانید طول و عرض و ارتفاع فضای موردنظرتان را اندازه بگیرید و با ارتفاع، عرض و عمق بیرونی مدل موردنظرتان مقایسه کنید. ماکروفرها سایزهای مختلفی دارند که معمولا از ۲۵x۴۵x۳۵ سانتی‌متر تا ۳۵x۶۰x۵۰ سانتی‌متر را شامل می‌شوند.
از اندازه داخلی یا به عبارت بهتر ظرفیت داخلی مایکروویو هم نباید غافل شوید. اندازه خارجی لزوما متناسب با ظرفیت داخلی نیست. پس هنگام خرید، فارغ از اندازه بیرونی دستگاه، ظرفیت داخلی آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید با نیاز شما هم‌خوانی دارد.


توان مصرفی
توان مصرفی مایکروویوها ارتباط مستقیمی با قدرت آن‌ها دارد. معمولا هرچه توان مصرفی دستگاه بالاتر باشد غذای شما را سریع‌تر و یکنواخت‌تر می‌پزد. توان مصرفی اکثر ماکروفرها بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ وات است. بهترین مایکروویو ها گران‌تر و بزرگ‌تر بوده و معمولا توان بیشتری هم دارند. پس اندازه و قیمت معمولا نکات تعیین‌کننده‌ای در قدرت ماکروفرتان هستند که باید هنگام خرید مایکروویو به آن‌ها توجه داشته باشید.

برنامه پخت
مایکروویوهایی که برنامه پخت دارند به شما کمک می‌کند تا تنها با زدن یک دکمه دستگاه را متناسب با استفاده‌ای که از آن می‌خواهید بکنید، تنظیم کنید و بهترین گزینه را برای استفاده موردنظرتان به صورت پیش‌فرض در خود دارد. هر برنامه پخت متناسب با غذای مربوط به آن برنامه، زمان و دمای پخت را به صورت خودکار تنظیم می‌کند و با انتخاب آن برنامه بهترین عملکرد دستگاه برای پخت آن غذا انتخاب می‌شود و دیگر لازم نیست نگران خام ماندن یا سوختن غذای‌ خود باشید!

به عنوان مثال برخی از این برنامه‌ها عبارتند از برنامه پخت پیتزا، ماهی، پاستا، سیب‌زمینی، سبزیجات، گوشت و غیره. برخی از دستگاه‌ها از این غذاها هم فراتر رفته‌اند و حتی برای غذاهای ایرانی نظیر برنج، ته‌چین، قورمه‌سبزی، کباب تابه‌ای، کوکو سبزی، قیمه و ... هم برنامه دارند.

کانوِکشن (Convection)
کانوکشن یکی از کاربردی‌ترین عملکردهای مایکروویوهای نسل جدید است که باعث می‌شود غذاها سریع‌تر و یکنواخت‌تر پخته شوند. به این صورت که در قسمت پشتی دستگاه فن‌هایی تعبیه شده که گرمای تولید شده توسط المنت‌های برقی ماکروفر را به گردش در می‌آورند و گرما به صورت یک‌نواخت به همه قسمت‌های غذا منتقل می‌شود. این قابلیت کمک می‌کند تا پخت غذاهایی مثل پیتزا، کیک و غذاهایی که مغزپخت شدن در آن‌ها مهم است به شکل مناسب‌تری توسط ماکروفر صورت گیرد. پس اگر می‌خواهید با ماکروفرتان غذاهای متنوع و خوشمزه درست کنید، توجه داشته باشید که دستگاهی که می‌خواهید بخرید به این قابلیت مجهز هست یا خیر.


اینورتر (Inverter)
مایکروویوهایی که فناوری اینورتر ندارند دو حالت استفاده بیشتر ندارند یا از ۱۰۰درصد توان‌ خود استفاده می‌کنند یا خاموشند. پس اگر قدرت مایکروویو را روی  ۵۰ درصد توان تنظیم کنید، دستگاه بین دو حالت ۱۰۰درصد توان و خاموش به صورت مداوم تغییر خواهد کرد تا  میانگین توانی که استفاده می‌کند پنجاه درصد شود.


اگر بخواهید غذایی را با دمای پایین‌تر اما به‌طور مداوم بپزید، این کار نتیجه‌ مطلوبی ندارد و مصرف برق بهینه‌ای هم نخواهد داشت. اما مایکروویوهایی که در آن‌ها از فناوری اینورتر استفاده شده، می‌توانند با هر میزان توانی که برای‌شان تنظیم می‌کنید به صورت یکنواخت کار کنند که این قابلیت مصرف برق کمتر و هزینه‌ کمتر، پخت سریع‌تر و کیفیت بهتری را به همراه خواهد داشت.