تلفن : 38947-021

دستگاه ها سرخ کن دستگاه های هستند که امروز برای آشپزی بهتر به کمک افراد امده است و میتوان بهتر از گذشته مواد غذایی سرخ شده را برای افراد در اختیار قرار بدهد ؛ اگر برای راحت کردن آشپزی خود و وسایل آشپز خانه خود قصد خرید سرخ کن خوب را دارید به شما توصیخ میکنیم راهنمای خرید سرخ کن را تا انتها با دقت مطالعه کنید.

1- سرخ کن چیست و چه کاربردی دارد ؟

در ابتدا برایتمامی افراد سوال میشود که آیا سرخ کن تهیه کنم یا نه ؛ سرخ کن های ستگاه های آنقدر پیچیده ای نیستند ، یک ظرف طوری شکل دارند که مواد غذایی را روی آن قرار میدهند و مواد غذایی در آن ظرف پر از روغن قرار میگیرد با استفاده از این سیستم خیلی ساده یک غذای خوش مزه تهیه کنید .

معمولا در رستوران ها و فست فود ها از سرخ کن های بزرگ صمعتی استفاده میکنند که این دستگاها با استفاده از حجم روغن بالا سریع تر هم محصول سرخ میشود.

برخی از افراد فکر میکنند با خرید سرخ کن قرار است روغن زیاد مصرف کنند یا سرخ کن بهره من از روغن زیاد باشد در ص.رتی که اینگونه نیست که میتوان با روغن کم ذای خاص خود را تهیه کنید .

2- آشنایی با انواع سرخ کن : 

سرخ کن ها بسته به نوع مصرف شما و هچنین نقدار بوجه ای که در نظر دارید وابسته است گه سرخ کن ها ب چند دستهتقسیم میشوند : 

1- سرخ کن معمولی : یکی از مدل های پر استفاده سرخ کن میباشد در بازار قصد داریم با راهنمایی شما بهترین مدل سرخ کن معمولی را به شما معرفی کنیم که همراه باشد با مزایا و معایب برای تشخیص شما عزیزان 

مزایامعایب 
سرعت عملکرد بالا مصرف روغن زیاد 
قیمت مقرون و بصرفه مضر بودن برای سلامتی بدن 
خوش طعم و ترد کردن غذا شستشو دشوار 
دارای ظرفیت بالا مصرف انرژی بالا 

2- سرخ کن بدون روغن یا کم مصرف : 

احتمالا شما نیز تعریف سرخ کن های بدون روغن را شنیده اید و به دنبال این هستید که بدانید این مدل سرخ کن چه ویژگی ها و مزایا و معایبی دارد که در ادامه این بخش از راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن به بررسی این موارد پرداخته ایم.

مزایامعایب 
مصرف پایین روغن قیمت بالا نسبت به سرخ کن های معمولی 
شستشوی آسان کامل سرخ نشدن مواد غذایی 
افزایش سریع دمای روغن عدم موجود طعم غذای سرخ شده در مواد غذایی 
حفظ ارزش غذایی مواد سرخ شده اندازه بزرگتر از سرخ کن های معمولی 

سرخ کن های بدون روغن یا کم مصرف اغلب با جریان سریع هوا مواد غذایی را سرخ می کنند، این نوع از سرخ کن ها دارای چندین مزیت هستند که این مزیت ها شما را به خرید آن ها راغب می کند:

مصرف پایین روغن در این سرخ کن ها موجب می شود که هزینه های خرید روغن برای شما کاهش یابد.
سرخ کردن مواد غذایی با استفاده از جریان سریع هوا موجب می شود که شما طعم لذیذ غذاهای سرخ شده را با کمترین ضرر تجربه کنید.
این نوع از سرخ کردن که با استفاده از جریان هوا است، موجب می شود که خواص مواد غذایی تا حد زیادی حفظ شود.

3- مینی سرخ کن  : 

در صورتی که خانواده کم جمعیت هستید یا زوج هستی خرید این سری از سرخ کن به شما پیشنهاد میشود : 

مزایامعایب 
مناسب خانواده کم جمعیت گنجایش کمتر 
ترد شدن مواد غذایی ابعاد کوچکتر 
سرخ شدن کامل مواد غذایی مصرف روغن زیاد 
قیمت ارزان دشوار بودن نظافت دستگاه 

خرید سرخ کن های مدل مینی به چه افرادی توصیه می شود؟
این سرخ کن ها تشابه زیادی به سرخ کن های معمولی دارند، با این تفاوت که بسیار کوچک تر از سرخ کن های معمولی هستند.
این سرخ کن ها اغلب برای استفاده در منزل مورد توجه قرار می گیرند و با امکانات متفاوت و کارایی های متمایز از یکدیگر به مشتریان ارائه می شوند.

در هنگام خرید سرخ کن خوب به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

در هنگام خرید هر وسیله ای برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید، به شما توصیه می شود که برخی از نکات را در نظر بگیرید. برای خرید سرخ کن خوب هم مانند تمام وسایل موجود در منزل باید دقت زیادی به خرج داد و نکات مورد توجه در راهنمای خرید سرخ کن را دانست. برخی از مهم ترین نکاتی که سرنوشت انتخاب شما در خرید سرخ کن را مشخص می کنند، عبارتند از:

1- میزان بودجه 

2- ظرفیت سرخ کن 

3- توان و قدرت دستگاه 

4- طراحی و رنگ بندی 

5- برخورداری از گارانتی معتبر 

6- قابلیت و امکانات دستگاه 

مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید توجه کنید عبارتند از : 

1- در هنگام خرید سرخ کن بودجه مورد نظر و نوع آن را مشخص کنید : شما قبل از اقدام به خرید سرخ کن باید به این نکته توجه کنید که سرخ کن مد نظر شما چه نوعی از سرخ کن است و چقدر می خواهید برای آن هزینه کنید.اینکه سرخ کن را برای چند نفر می خواهید، سرخ کن شما چقدر روغن مصرف می کند و … جزء نکاتی است که در خرید این محصول باید در نظر گرفته شود.همچنین بحث قیمت هم بسیار مهم است، حتما در هنگام خرید این مسئله را مشخص کنید که چه میزان می خواهید برای سرخ کن هزینه کنید.این موضوع به شما کمک می کند تا به دنبال سرخ کن هایی در همان رده قیمتی بگردید.

2- راهنمای خرید سرخ کن مناسب از نظر توان مصرفییکی دیگر از مواردی که در راهنمای خرید سرخ کن باید به آن توجه داشته باشید، توان و قدرت دستگاه است.به طور کلی توان مصرفی به صورت مستقیم با سرعت  کیفیت عملکرد دستگاه در ارتباط است.به طور معمول سرخ کن هایی که توان بیشتر از 1000 وات و بیشتر دارند، از عملکرد بهتری برخوردار می باشند. برای کسانی که استفاده بیشتری از این دستگاه دارند، توان بیشتر از 1800 می تواند گزینه مناسب تری باشد.

3- بررسی قابلیت های دستگاه به هنگام خرید سرخ کنبه طور کلی به هنگام خرید سرخ کن خوب بهتر است به امکانات و ویژگی های دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید که در ادامه برخی از مهمترین آنها را ذکر کرده ایم:

سبدهای سرخ کن از اهمیت بالایی در فرآیند طبخ و سرخ کردن غذا برخوردارند. از این رو بهتر است از خرید سرخ کن هایی با سبد آسانسوری صرف نظر کنید.
کار فیلتر سرخ کن جلوگیری از پخش بخار و بوی ناشی از غذاست، به همین علت دستگاه سرخ کن باید دارای فیلترهایی باشد که تعویض و تمیز کردن آنها بسیار راحت باشد.
امروزه در بازار دستگاه های سرخ کنی تولید و عرضه می شوند که با استفاده از چراغ هشدار دهنده افراد را از درجه حرارت مطلوب در سرخ کن مطلع می کنند.
این چراغ ها این امکان را به ما می دهند که هرگاه روغن درون سرخ کن به درجه حرارت مناسب رسید از آن ها استفاده کنیم و همچنین از سوختن روغن هم جلوگیری می شود.
بهتر است سرخ کنی بخرید که لایه داخلی آن نچسب است، این لایه های نچسب باعث می شوند که علی رغم ضایعات کمتر غذا شما شست و شوی راحت تری هم داشته باشید.

4- بهتر است سرخ کن های تایمردار خریداری کنید!

سرخ کن هایی که تایمر دارند، دارای مزیت مهمی هستند. آیا در مورد این مزیت تاکنون چیزی شنیده اید؟
معمولا شما زمانی که قصد سرخ کردن غذای خود را دارید، زمان حدودی حاضر شدن آن را می توانید حدس بزنید.
شما با این تایمرها می توانید زمانی که چراغ هشدار دهنده داغ بودن روغن را به شما اطلاع داد، مواد غذایی خود را درون سرخ کن قرار دهید.
سپس با تنظیم تایمر سرخ کن به باقی کارهای خود بپردازید تا مواد غذایی به خوبی سرخ شده و پس از هشدار دستگاه آنها را از سرخ کن خارج کنید.

نتیجه گیری از راهنمای خرید سرخ کن
ما در این مقاله به صورت مفصل به راهنمایی شما در امر خرید سرخ کن پرداختیم. در بخش آخر به صورت خلاصه نکات مهم در این خرید را به شما یادآور شویم:
حتما به نیاز خود توجه ویژه ای داشته باشید تا بتوانید سرخ کنی را تهیه کنید که متناسب با تعداد نفرات خانواده و انتظارات شما است.
حتما بودجه و برندی که قصد خریداری از آن را دارید، مشخص کنید و سعی کنید ار برن های معتبر خرید خود را انجام دهید.
از فروشگاه هایی خرید کنید که به شما مهلت تست کالا را می دهند.
سعی کنید برای سلامتی خود از سرخ کن هایی استفاده کنید که یا با روغن کم کار می کنند یا با استفاده از جریان گرم هوا مواد غذایی را سرخ می کنند.
اهمیت خدمات پس از فروش و گارانتی را در خرید خود جدی بگیرید.